دانستی‌های ضروری درباره «سرمایه‌گذاری» ـ قسمت چهارم

 در آموزشی

نکاتی که پیش از سرمایه‌گذاری باید در نظر بگیرید

سرمایه‌گذاران همواره به دنبال شیوه‌های «کم خطر با سود زیاد» برای سرمایه‌گذاری هستند. در شرایطی که همه بازارها با نوسان قابل توجهی مواجهند، نمی‌توان گفت سرمایه‌گذاری در کدام بازار مطمئن‌تر است. با این حال قوانینی برای سرمایه‌گذاری وجود دارند که تقریباً همیشگی هستند و توجه به آن‌ها می‌تواند به ضریب اطمینان سرمایه‌گذاری بیفزاید.
توصیه‌های «جیمز مونتیر» از کارشناسان شرکت سرمایه گذاری GMO می‌تواند برای فعالان این عرصه مفید باشد.
۱- این بار فرق نمی‌کند.
بسیاری از سرمایه‌گذاران هنگامی که قصد دارند سود و زیان احتمالی را محاسبه کنند وسوسه می‌شوند که روندهای پیشین در بازار را نادیده بگیرند و تصور کنند این بار فرق می‌کند اما چنین تصوری به ندرت واقعیت دارد و «این بار فرق می‌کند» یکی از خطرناک‌ترین اشتباه‌هایی است که یک سرمایه‌گذار می‌تواند مرتکب شود.

۲- صبور باشید.
نوسان‌های لحظه‌ای بازار ممکن است شما را ترغیب کند سرمایه‌گذاری تازه‌ای انجام دهید و یا اینکه از بازار خارج شوید. اگر در این مواقع احساساتی شوید و تصمیم‌های احساسی بگیرید احتمالاً در انتها بخشی از سرمایه خود را از دست می‌دهید. هرچند بخشی از سرمایه شما در بازار است و نوسان‌های بازار به شدت شما را نگران می‌کنند اما تلاش کنید میان نوسان‌های لحظه‌ای و روندهای بلند‌مدت تمایز قائل شوید و بیشتر بر اساس روندهای بلندمدت تصمیم‌گیری کنید. کسب سود از نوسان‌های لحظه‌ای بیشتر به کسانی مربوط می‌شود که به طور حرفه‌ای بازار را دنبال می‌کنند و احتمالاً شغل دیگری ندارند.

۳- از ناشناخته‌ها بپرهیزید.
تلاش کنید هرگز در بازارهایی که با آن‌ها آشنایی ندارید وارد نشوید زیرا به احتمال زیاد در میان بازندگان آن بازار قرار خواهید گرفت! افرادی که با بازاری آشنایی ندارند نمی‌توانند فرآیندهای موجود در بازار را به درستی درک کنند و به همین خاطر اشتباه‌های زیادی را در سرمایه‌گذاری مرتکب می‌شوند. بازارها معمولاً بسیار پیچیده‌تر از آن هستند که به نظر می‌رسند و به همین خاطر ناآشنایی با آن‌ها می‌تواند سرمایه شما را تهدید کند.

پست های توصیه شده

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید