دلار حریف سپرده‌های بانکی نشد

 در اخبار و رویدادها

«دلار گزینه مطلوبی برای سرمایه‌گذاری نیست». این تازه‌ترین پالس ارزی رئیس‌کل بانک مرکزی پس از برچیده شدن بساط ارز مسافرتی و افزایش قیمت فروش نقدی هر دلار آمریکا به ۳۹۲۰ تومان در بازار آزاد ارز است.
«احمد حاتمی یزد» کارشناس بازارهای پولی و مالی در گفت‌وگو با همشهری در واکنش به موضعگیری جدید رئیس‌کل بانک مرکزی درخصوص نوسان‌های نرخ ارز در روزهای اخیر عنوان کرد: «همچنان سپرده بانکی نسبت به سایر بازارهای رقیب از مسکن و خودرو گرفته تا بورس، ارز و طلا پناهگاه خوبی برای پس‌اندازهای مردم است.»
چندی پیش «ولی‌الله سیف» در نخستین اظهار نظر پس از برچیده شدن بساط ارز مسافرتی تأکید کرد: «سرمایه‌گذاری با دلار اقتصادی نیست. سپرده‌های بانکی با نرخ ۱۵ درصدی که اعلام کردیم به‌مراتب بازدهی بیشتری دارد و افزایش قیمت دلار در بلندمدت نمی‌تواند با آن برابری کند لذا دلار گزینه مطلوبی برای سرمایه‌گذاری نیست.»
به گزارش ایرنا، رئیس‌کل بانک مرکزی در حاشیه نشست هیأت دولت با تأکید بر اینکه دولت تمایلی به افزایش نرخ ارز ندارد، افزایش قیمت ارز از ابتدای سال‌ جاری تاکنون را نگران‌کننده ندانست و افزود: «پرده‌های بانکی با نرخ ۱۵ درصدی که اعلام کردیم به‌مراتب بازدهی بیشتری دارد و افزایش قیمت دلار در بلندمدت نمی‌تواند با آن برابری کند.» به گفته سیف، نوسان قیمت ارز در دامنه ۵ درصد نشان‌دهنده وجود ثبات در اقتصاد است.

پست های توصیه شده

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید