شماره :
164
چهارشنبه 1400/04/16 10:00

جریان نقدینگی در شرکت ها


جریان نقدینگی به حرکت پول به داخل و خارج یک کسب و کار از نظر درآمد و هزینه اشاره دارد. ما در حالت ایده آل، دوست داریم یک جریان نقدینگی مثبت داشته باشیم، به این معنی که پول بیشتر به کسب و کار وارد و پول کمتر خارج شود. اگر جریان نقدینگی مثبتی داشته باشید، کسب و کار شما می تواند صورت حساب های خود را تسویه کرده و در رشد سرمایه گذاری کند.
صورت جریان نقدینگی بسیار شبیه صورت سود و زیان و ترازنامه است. هدف آن بررسی نحوه حرکت وجوه نقد در داخل و خارج از تجارت است. صورت جریان نقدینگی به شما می‌گوید:
1- نحوه حرکت وجوه نقد در شرکت چگونه است؟
2- جریان نقدینگی چه تاثیری بر عملکرد کسب و کارتان داشته؟ و
3- نحوه تطبیق پرداخت ها با موجودی ها و ارزش های نقدی به چه صورت بوده است.

به طور خلاصه، منشا جریان نقدینگی را می‌توان براساس نوع فعالیت، به سه دسته تفکیک کرد. اطلاعات جریان نقدینگی در صورت‌های مالی نیز به همین شکل تفکیک شده‌اند.
1- فعالیت‌های اجرایی و عملیاتی
2- فعالیت‌های سرمایه گذاری
3- فعالیت‌های مالی

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

درباره تمدن

شرکت تأمین‌ سرمایه تمدن (سهامی عام) ، به عنوان فعالترین تأمین سرمایه کشور برای چهار سال متوالی به انتخاب سازمان بورس و اوراق بهادار، با هدف ارائه سبد کاملی از خدمات مالی به مشتریان خود در تاریخ ۱۳۹۰/۱۲/۲۱ با شماره ۴۲۲۵۵۸ در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسیده و فعالیت رسمی خود را از تاریخ ۱۳۹۰/۱۲/۲۷ با اخذ مجوز فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار آغاز نموده است.

تماس با ما

 نشانی دفتر مرکزی : میدان آرژانتین، بلوار بیهقی، خیابان چهاردهم غربی، پلاک ۶

 ۰۲۱-۸۸۱۷۱۷۹۴-۵

 info@tamadonib.com

 Tamadonib.com

 

                

 

اشتراک در خبرنامه تمدن

The subscriber's email address.
X