شماره :
303
دوشنبه 1401/05/24 04:06

افزایش اقبال بازار به سهام ریالی

بورس در یک نگاه ( 24مرداد1401)

در بازار امروز ارزش معاملات خرد نسبت به روز گذشته باافزایش 200میلیارد تومانی بالغ بر 3600میلیارد تومان شد به طوریکه هرچه به سمت انتهای بازار امروز رفتیم تقاضا برای سهام ریالی و در راس آنها سهام متاثر از برجام شامل خودرویی ها بانکی ها و حمل و نقل افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی به نقل از معاونت بازار شرکت تامین سرمایه تمدن ، بورس تهران امروزدوشنبه 24مردادماه 1401روند نوسانی را تجربه کرد به طوریکه در پایان معاملات  با رشد 45 واحدی نسبت به روز گذشته به رقم یک میلیون و 463 هزار و 698 واحد رسید.هر چند شاخص کل با معیار هم‌وزن در یک روند افزایشی با رشد 1788 واحد به رقم 397 هزار و 230 واحد رسید.

در داوستد های امروز نمادهای بانک ملت، مخابرات ایران و ایران‌خودرو بیشترین تاثیرمثبت را بررشد شاخص بورس داشتند در مقابل، نمادهای فولاد مبارکه، ملی‌مس، پتروشیمی خلیج‌فارس و گل‌گهر بیشترین اثر منفی را در شاخص بورس  تجربه کردند.

شایان ذکر است ، درچند روز گذشته دو شایعه مؤثر پیرامون نمادهای شتران و شبندر به گوش می رسید . شایعه فروش بلوک سهام شاراک توسط وبانک به شتران مطرح بود که باعث تشکیل شدن صف خرید برای سهام« وبانک» شد. هر چند این شایعه این در آن روز تکذیب شد اما معاملات نمادهای شتران و وبانک به شدت تحت تأثیر این شایعه قرار گرفتند.

شایعه دیگری که در این روزها به گوش می رسید مربوط به فرمول و نحوه محاسبه کرک اسپرد در دو پالایشگاه نفت تهران و نفت بندرعباس بود. این شایعه به سرعت در سامانه کدال شفاف سازی شد و هر دو شرکت در ضمیمه اطلاعیه نحوه دقیق محاسبه کرک اسپرد هر یک از فرآورده های خود را تشریح کردند. براساس این دستورالعمل، برخلاف گذشته که تنها کیفیت محصول در نظر گرفته می شد؛ در فرمول جدید کیفیت خوراک نیز مد نظر قرار می‌گیرد، به عبارتی اگر خوراک کم کیفیت باشد، نرخ آن با تخفیف بیشتری به پالایشگاه اعطا می‌گردد که تحول مثبتی قلمدادمی شود.

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

درباره تمدن

شرکت تأمین‌ سرمایه تمدن (سهامی عام) ، به عنوان فعالترین تأمین سرمایه کشور برای چهار سال متوالی به انتخاب سازمان بورس و اوراق بهادار، با هدف ارائه سبد کاملی از خدمات مالی به مشتریان خود در تاریخ ۱۳۹۰/۱۲/۲۱ با شماره ۴۲۲۵۵۸ در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسیده و فعالیت رسمی خود را از تاریخ ۱۳۹۰/۱۲/۲۷ با اخذ مجوز فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار آغاز نموده است.

تماس با ما

 نشانی دفتر مرکزی : میدان آرژانتین، بلوار بیهقی، خیابان چهاردهم غربی، پلاک ۶

 ۰۲۱-۸۸۱۷۱۷۹۴-۵

 info@tamadonib.com

 Tamadonib.com

 

                

 

اشتراک در خبرنامه تمدن

The subscriber's email address.
X