شماره :
576
چهارشنبه 1402/11/18 10:44

نگاهی جامع به آینده صنعت کاشی و سرامیک کشور

« برگزاری نشست تحلیل صنعت کاشی و بررسی نمادهای کلوند، کحافظ، کساوه و کپارس»

صنعت کاشی به عنوان یکی از صنایع اثرگذار بر شاخص هم‌وزن بورس همیشه مورد توجه فعلان بازار بوده است به همین دلیل دیروز سه شنبه 17بهمن ماه 1401جلسه تحلیلی صنعت کاشی وسرامیک به میزبانی تامین سرمایه تمدن با حضور محمد ابراهیم مهرجو معاونت بازاریابی و فروش کاشی پارس  و جمعی از فعالان نهاد های مالی با نگاهی بر عملکرد 4 شرکت کاشی حافظ، سینا، پارس و الوند  برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و رسانه تامین سرمایه تمدن ؛ در این نشست سهیلا صالحی کارشناس تحلیل و مطالعات اقتصادی تامین سرمایه تمدن گفت :  انتظار می رود بازار جهانی کاشی و سرامیک و چینی از سال 2023 تا 2032 نرخ رشد مرکب سالانه  7.2درصدی را ثبت کند و تا سال 2032 اندازه بازار به 332.6میلیارد دلار برسد .

وی بومی بودن صنعت کاشی و سرامیک ، ذوق و هنر ایرانی ، دسترسی آسان به منابع و مواد اولیه و ارزش افزوده نسبتا خوب را از نقاط قوت های صنعت کاشی و سرامیک در ایران عنوان ودر ادامه تصریح کرد :  به رغم وجود چنین مزیت هایی ، صنعت کاشی و سرامیک ایران با ضعف های عدم تطابق عرضه و تقاضا ، نیاز به تعداد بالای نیروی کار ، عدم توجه به نقش مواد اولیه و فرآوری آن، تخصیص یارانه حمل برای صادرات در کشورهای رقیب صادراتی (هند) ، عدم وجود سیستم بازاریابی، زیر ساخت های صادارتی و کانال های توزیع بین المللی مواجه است .

کارشناس تحلیل و مطالعات اقتصادی تامین سرمایه تمدن ، بازار صادراتی گسترده ، بی رقیب بودن در خاورمیانه و غرب آسیا و ظرفیت های خالی در تولید را فرصت این صنعت عنوان کرد .

سهیلا صالحی در ادامه در خصوص تهدیدات صنعت کاشی و سرامیک ایران گفت: تورم بالا در کشور ، کاهش قدرت خرید مردم ، عدم دسترسی به تکنولوژی روز دنیا به دلیل تحریم ها ، رکود بازار مسکن و تمرکز صادرات به کشور عراق از جمله مسایل با اهمیتی است که ضروری است به آنها توجه جدی گردد.

علیرضا عجم ، کارشناس تکنیکال شرکت تامین سرمایه تمدن نیز طی گزارشی وضعیت صنعت کاشی و سرامیک مورد بررسی قرار داد .

در ادامه نشست محمد ابراهیم مهرجو معاونت بازاریابی و فروش کاشی پارس ضمن ارایه گزارشی از فعالیت های شرکت به سوالات فعالین بازار پاسخ دادند. گزارش جامع این نشست طی روزهای آینده در کانال تلگرام  و صفحه آپارات تامین سرمایه تمدن منتشر خواهد شد .

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

درباره تمدن

شرکت تأمین‌ سرمایه تمدن (سهامی عام) ، به عنوان فعالترین تأمین سرمایه کشور برای چهار سال متوالی به انتخاب سازمان بورس و اوراق بهادار، با هدف ارائه سبد کاملی از خدمات مالی به مشتریان خود در تاریخ ۱۳۹۰/۱۲/۲۱ با شماره ۴۲۲۵۵۸ در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسیده و فعالیت رسمی خود را از تاریخ ۱۳۹۰/۱۲/۲۷ با اخذ مجوز فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار آغاز نموده است.

تماس با ما

 نشانی دفتر مرکزی : میدان آرژانتین، بلوار بیهقی، خیابان چهاردهم غربی، پلاک ۶

 ۰۲۱-۸۸۱۷۱۷۹۴-۵

 info@tamadonib.com

 Tamadonib.com

 

                

 

اشتراک در خبرنامه تمدن

The subscriber's email address.
X